1. Sākums
  2. Skola
  3. Pasaules veselības diena – 7.aprīlis
Pasaules veselības diena – 7.aprīlis

Labdien, veselīgās izglītības iestādes!

Katru gadu 7. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules veselības diena ar mērķi aktualizēt globālās veselības jautājumus, uzsverot katra cilvēka pamattiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus bez diskriminācijas vai finansiāliem šķēršļiem, kā arī uzsverot nepieciešamību katram ikdienā rūpēties par savu veselību un labbūtību.

Šogad Pasaules veselības dienas tēma ir “Mana veselība, manas tiesības”.

Šī gada tēma ir izvēlēta, lai aizstāvētu katra indivīda tiesības saņemt kvalitatīvu veselības izglītību un informāciju, tīru dzeramo ūdeni un elpot tīru gaisu, nodrošināt pilnvērtīga un sabalansēta uztura pieejamību, nodrošināt iespēju dzīvot, mācīties un strādāt labvēlīgos un drošos vides apstākļos.

Atzīmējot Pasaules veselības dienu, vēlamies atgādināt par būtiskākajiem veselīga dzīvesveida pamatprincipiem:

  • Ēdiet pilnvērtīgu, sabalansētu un veselīgu maltīti!
  • Ikdienā regulāri nodarbojieties ar fiziskajām aktivitātēm!
  • Pārtrauciet/neuzsāciet atkarību izraisošo vielu lietošanu, tostarp ierobežojiet ekrānlaiku!
  • Rūpējieties par savu seksuālo un reproduktīvo veselību!
  • Atvēliet laiku kvalitatīvai atpūtai un miegam!
  • Domājiet pozitīvi un rūpējieties par savu psihisko veselību!
  • Rūpējieties par savu drošību un netīši gūto traumu risku mazināšanu!SPKC un Veselības ministrija ir izstrādājuši arī citus noderīgus informatīvos materiālus par daudzveidīgām veselības tēmām (infekciju slimību profilakse, fiziskās aktivitātes, uzturs, psihiskā veselība, sirds veselība, traumatisma profilakse u. c.). Ar visiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties šeit.

Materiālus, pie kuriem ir atzīme “Pieejams drukātā formātā, var saņemt drukātā formātā bez maksas Rīgā, Duntes ielā 22, k-5, iepriekš aizpildot pieteikuma veidlapu, kas atrodama šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/form/pasutit-informativos-materialus.

 

Jautā skolai!

Uzdod savu jautājumu skolas vadībai

Kalendārs