1. Sākums
  2. Skola
  3. Erasmus+ projekta “Save Environment with 3R’s 2.mobilitāte Lēdurgas pamatskolā
Erasmus+ projekta “Save Environment with 3R’s 2.mobilitāte Lēdurgas pamatskolā

Turpinot dalību Erasmus+ maza mēroga projektā “Save Environment with 3R’s”, kurš apvieno 4 skolas no 3 valstīm- Turcijas, Rumānijas un Latvijas, no 2.-6.oktobrim  mūsu skola uzņēma partneru skolu dalībniekus Lēdurgā.

Gatavojoties 2. mobilitātei, visi skolas skolēni tika aicināti dot nevajadzīgām lietām otru dzīvi. Skolas zālē tika veidota izstāde.

2.mobilitātes laikā projektā iesaistītie skolēni turpināja izzināt iespējas, kā izmantot lietas atkārtoti, kā arī turpināja pilnveidot zināšanas par atkritumu šķirošanu, tās iespējām Latvijā un Siguldas novadā un iepazīties ar partnervalstu pieredzi. Viesi tika iepazīstināti ar mūsu kultūras tradīcijām, skaistākajām vietām mūsu apkārtnē.

1.dienā mēs viesus no Rumānijas un Turcijas iepazīstinājām ar savu skolu, notika komandu prezentācijas. Strādājot jauktās komandās, skolēni noskaidroja atšķirību starp lietu otrreizēju izmantošanu (reusing) un pārstrādi (recycling), prezentēja savu paveikto. Skolēni  darbojās arī praktiski: skolotāja Eva Keiša organizēja darbnīcu” Kā atkārtoti izmantot vecos T- kreklus”. Par paveikto citu skolu skolēni uzzināja, pievienojoties organizētajā Zoom stundā. Pēc svētku pusdienām mēs projekta dalībniekiem parādījām Lēdurgas nozīmīgākās vietas. Dienas noslēgumā Lēdurgas kultūras namā visi piedalījās tradīciju koncertā, par ko liels paldies kultūras nama kolektīviem” Metieniņš”, “Putni”, kā arī skolas dziedošajiem un muzicējošajiem zēniem.

2.dienā eksperte no “Zero Waste Latvija” interaktīvā prezentācijā “Atkritumu atkārtota izmantošana” skolēniem deva noderīgu informāciju par šo tēmu, kā arī iesaistīja komandu dalībniekus aktīvi līdzdarboties un domāt par saviem ikdienas ieradumiem .Sekoja darbošanās darbnīcā “Mans ekostils”, kur skolotājas Baibas Liepiņas vadībā skolēni no lietotiem apģērbiem radīja jaunas lielākas un mazākas somas. Dienu beidzām ar ekskursiju pa Lēdurgas Dendroparku un tējas dzeršanu pie ugunskura, ko mums laipni bija sarūpējusi Sarmīte Kauliņa ar saviem darbiniekiem.

3.diena sākās ar aktivitāti ”Atkārtotas izmantošanas veidi skolā un mājās”, kurā skolēni dalījās ar veidiem, kā viņi atkārtoti izmanto dažādas lietas skolā un mājās. Pēc tam visi devās uz Siguldu, lai tiktos ar pašvaldības pārstāvi , kas rādīja un stāstīja par svarīgākajiem atkritumu apsaimniekošanas punktiem Siguldā. Pēc tam bija ekskursija pa Siguldas pilīm un apkārtnes skaistākajām vietām.

4.dienā bija brauciens uz SIA “Getliņi” poligonu, tā izpēte. Skolēni tika informēti par atšķirību starp izgāztuvi un poligonu, atkritumu šķirošanu poligonā un ikdienā, bioloģisko atkritumu pārstrādi ,kā rezultātā tiek audzēti tomāti un gurķi. Bija iespēja interaktīvi darboties “ Getliņu” izglītības centrā.  Pēc tam bija ekskursija pa Vecrīgu un mājupceļā brauciens uz Saulkrastiem.

5.dienā projekta dalībnieki skolas zālē skolotājus un skolēnus iepazīstināja ar paveikto, prezentēja radītos priekšmetus. Dalībniekiem tika izsniegti sertifikāti par dalību 2.mobilitātē.Projekta dienas noslēgumā visi sportoja hallē, pēc tam pie ugunskura cepa desiņas un cienājās ar našķiem.

Jautā skolai!

Uzdod savu jautājumu skolas vadībai

Kalendārs