1. Sākums
  2. Skola
  3. 31.maijs Pasaules diena bez tabakas
31.maijs Pasaules diena bez tabakas
1. maijā tiek atzīmēta Pasaules diena bez tabakas ar mērķi informēt sabiedrību par tabakas lietošanas kaitīgo ietekmi uz veselību un smēķēšanas profilaksi.
Šogad Pasaules dienas bez tabakas tēma ir bērnu aizsardzība no tabakas industrijas ietekmes (angl. protecting children from tobacco industry interference).
Bērnus, kuri jau sasnieguši vai tuvojas sarežģītajam pusaudžu vecumam, ietekmē dažādi – sociālie mediji un izklaides industrijā manifestētais, reklāmas, klasesbiedri un draugi. Šīm visām ietekmēm summējoties, veidojas pusaudža pieņēmumi un attieksme pret smēķēšanu. No ārējām ietekmēm bērnu nav iespējams pilnīgi pasargāt, taču vecāku un izglītības iestāžu spēkos ir sagatavot tiktāl, lai pusaudzis, nonākot izvēles priekšā, spētu pieņemt apzinātu un informētu lēmumu patstāvīgi – pateikt “nē” jebkāda veida un formas tabakas izstrādājumu lietošanai.
Šogad Pasaules dienas bez tabakas aktualizēšanai SPKC speciālisti ir izstrādājuši uzdevumu lapas (Word formātā) pamatskolas un vidusskolas skolēniem, ietverot mītu laušanas viktorīnu, debašu uzdevumu “Tabakas industrijas atmaskošana” un lomu spēli.
Tāpat aicinām izglītības iestādi izmantot un savā mājaslapā un sociālajos tīklos ievietot SPKC un Veselības ministrijas izstrādātos materiālus par tabakas un/vai nikotīna izstrādājumu lietošanas profilaksi:
Ar citiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties šeit.
📌 Materiālus, pie kuriem ir atzīme “Pieejams drukātā formātā”, iespējams saņemt bez maksas drukātā veidā, iepriekš aizpildot un nosūtot uz e-pastu infomateriali@spkc.gov.lv pasūtījuma veidlapu.
Pasūtītajiem materiāliem pakaļ jādodas uz Slimību profilakses un kontroles centru Rīgā, Duntes ielā 22, k-5, darba dienās no plkst. 9.00 līdz 16.30, iepriekš obligāti vienojoties ar SPKC pārstāvi par konkrētu saņemšanas dienu un laiku (lūgums sagaidīt SPKC apstiprinājumu laikam un datumam). 

Jautā skolai!

Uzdod savu jautājumu skolas vadībai

Kalendārs