1. Sākums
  2. Skola
  3. 14. marts – Pasaules nieru diena
14. marts – Pasaules nieru diena

Labdien, Veselību veicinošās izglītības iestādes!

Katru gadu marta otrajā ceturtdienā (šogad 14. martā) tiek atzīmēta Pasaules nieru diena, kuras mērķis ir veicināt izpratni par nieru nozīmi cilvēka organismā, samazināt nieru slimību cēloņus, to izplatību. Galvenie ietekmējamie nieru slimību riska faktori ir liekā ķermeņa masa, 2. tipa cukura diabēts, paaugstināts asinsspiediens, smēķēšana un alkohola lietošana, tādēļ ir ļoti svarīgi veikt profilaktiskus pasākumus. Būtiska nozīme nieru veselības saglabāšanai un veicināšanai ir ne vien veselīga dzīvesveida ievērošana, (piemēram, uzņemt pietiekamu daudzumu šķidruma, lietot veselīgu, sabalansētu uzturu un nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm), bet arī regulāriem (vismaz reizi gadā) ģimenes ārsta apmeklējumiem, lai savlaicīgi diagnosticētu jebkādus nieru darbības traucējumus.

Šogad, atzīmējot Pasaules nieru dienu, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti ir izstrādājuši infografiku “Ieteikumi nieru veselībai”  un viktorīnu “Cik daudz Tu zini par nieru veselību?” pamatskolas un vidusskolas vecuma skolēniem.

Aktualizējot tēmu, aicinām izmantot arī citus SPKC izstrādātos informatīvos materiālus nieru veselību veicinošu paradumu veidošanai:

Materiālus, pie kuriem ir atzīme “Pieejams drukātā formātā”, var saņemt drukātā formātā bez maksas Rīgā, Duntes ielā 22, k-5, iepriekš aizpildot pieteikuma veidlapu, kas atrodama šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/form/pasutit-informativos-materialus.

Ceram, ka izstrādātie materiāli noderēs ikdienas darbā un sekmēs skolēnu, viņu vecāku un izglītības iestāžu darbinieku izpratni par nieru nozīmi organismā un veicamajiem profilaktiskajiem pasākumiem! Sirsnīgi aicinām aktualizēt šo tematisko veselības dienu pēc skolēnu brīvlaika!

Viktorīna

Jautā skolai!

Uzdod savu jautājumu skolas vadībai

Kalendārs