2. Events

Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas skolēni

Gulbju ģimene

Video par Krimuldas novadu, sarunas

Aivars Gulbis dzimis 1933. gadā Inciema skolā Mārtiņa un Leontīnes Gulbju ģimenē. Māte bija skolotāja Inciema, vēlāk Lēdurgas skolā. Tēvs kā Latvijas brīvības cīņu dalībnieks Latvijas neatkarības gados varēja iegādāties līdz tam Inciema muižai piederošo zemes gabalu. Tika iekopta jaunsaimniecība „Vētras”, kur tēva celtajā mājā Gulbju ģimene saimnieko joprojām.

Aivars Gulbis mācījies Lēdurgas, pēc tam Turaidas skolā. 1959. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju ar diplomdarbu „Maize”, kas uzstādīts Lēdurgas kapos, vecāku atdusas vietā. Mākslinieks līdzdarbojies vairāku monumentu radīšanā, galvenais viņa radošā darba lauks ir stājtēlniecība, kur aizsācis un pilnveidojis metāla locījumu tehniku. Ar saviem darbiem tēlnieks piedalījies izstādēs Igaunijā, Lietuvā, Slovākijā, Somijā, Ungārijā, Zviedrijā. Viņa skulptūras atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Tretjakova galerijā Maskavā, kā arī daudzās privātkolekcijās.

Skulptūru kompozīcija „Trīs mūzas” – mūzika, drāma un komēdija – radīta 1967. gadā. Toreiz arhitekts Juris Skalbergs pārbūvēja tagadējo Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri un ierosināja Aivaram Gulbim teātra vestibilā pie sienas izvietot figurālas bronzas skulptūras, kur tās atradās līdz 1998. gadam, vēlāk tās glabājās mākslinieka darbnīcā. No 2019. gada, sadarbojoties Gulbju ģimenei, Krimuldas novada pašvaldībai un Turaidas muzejrezervātam, skulptūru kompozīcija atkal publiski apskatāma un rotā Krimuldas Tautas nama fasādi.

Ieeja bez maksas. Aicināts ikviens interesents.

Publisks pasākums. Publicitātes nolūkiem tiks fotografēts un filmēts.

Pasākumu rīko Krimuldas novada pašvaldība, krimulda.lv, facebook.com/TeiksmainaKrimulda

Krimuldas novada pašvaldības bezmaksas transports:

• 15.30 Lēdurgas kultūras nams – 15.55 Krimuldas Tautas nams;
    • 15.25 Inciema tornis – 15.40 Turaidas stāvlaukums – 15.50 Sunīšu stāvlaukums – 15.55 Krimuldas Tautas nams;
    • 17.20 – transports mājup (Krimuldas Tautas nams – Sunīšu stāvlaukums – Turaidas stāvlaukums – Inciema tornis; Krimuldas Tautas nams – Lēdurgas kultūras nams).